Genel

HDPE Alın Kaynak Makinesi Özellikler Nelerdir?

Alın ergitme kaynağı, aynı genişlik ve kalınlıktaki boruların ve bağlantı parçalarının basınç ve ısı kullanılarak birleştirilmesi yöntemidir. Kaynak yapılacak HDPE parçasının ağzı düzgün bir şekilde düzleşmesi için 200-220 dereceye kadar ısıtılır. Daha sonra birbirlerine dokunarak birleştirilirler. HDPE alın kaynağı, ısıtıcının belirli bölgelerine bastırılarak, basınç altında bekletilerek ve birleştirilerek yapılır. Bu yöntemle aslına bire bir özellikleri vardır. İyi bir HDPE alın kaynağı elde etmek istiyorsak, iyi bir kuvvet ve sıcaklık gereklidir. Aslında, özellikler aynıdır, sadece milimetre farklıdır. Bu yöntem, bir gözlemcinin gözetiminde gerçekleştirilmelidir ve uygulamanın her aşaması, gözlemciler veya projede yer alan diğer kişiler tarafından kaydedilmelidir.
Sm630 Plastik Boru Hidrolik Alın Kaynak Makinesi

Uygulamanın yapılacağı günün hava koşullarının uygulamaya uygun olması (+5), kötü havalarda uygulamanın kapalı alanda yapılması gerekmektedir. Sonuç olarak, hava kalitesi uygulamadan birkaç gün önce kontrol edilmelidir.

Uygulamayı kim yönetiyorsa, onu titizlikle yönetecek, iyi eğitimli ve sertifikalı bir kişi olmalıdır.

PE boru sistemlerinin çoğu sahibi, PE boruların alın kaynağını yapan kişilerin tanınmış bir eğitim kursunu tamamlayarak kalifiye olmasını ister.

PE boruları kaynaklamak için kullanılan alın füzyon makinelerinde, kaynak parametrelerine kesinlikle uyulmasını sağlamak için kontroller bulunur. Birlikte kaynak yapacağımız iş parçalarının temiz olduğundan emin olmalıyız. İş parçaları tezgah üzerine yerleştirilmeli veya sıkıştırılmalıdır. Bu adımlardan sonra kaynak yapılacak bölgeyi eritmek için yüksek ısı kullanıyoruz. Sonra parçaları bastırıyoruz. Bir süre sonra preslenen parçalar tek parça haline geldi.

Alın kaynak makinesi, makine endüstrisindeki en önemli makinelerden biridir. Alın füzyonu, iki boru bağlantı elemanının uçlarının aynı anda ısıtılmasını ve bunların basınç altında birleştirilmesini içeren bir termofüzyon işlemidir. Bir alın kaynak makinesi kullanmak, işlemi daha kolay, daha hızlı ve daha güvenli hale getirecektir. Ayrıca alın kaynak makinelerinin bir yerden bir yere taşınması diğer alternatiflere göre oldukça kolaydır. Çünkü diğer alternatiflere göre daha hafiftirler.

HDPE alın kaynağı yapılacak parçanın ağız kısmı 200-220 dereceye kadar ısıtılarak düzgün bir şekilde düzeltilmesi sağlanır. Daha sonra birbirlerine dokunarak birleştirilecektir. Hdpe alın kaynağı sert bastırılır, ısıtıcı üzerinde belirli alanlar tutulur, basınç altında bekletilir ve birleştirilir. Bu yöntemle aslına bire bir özellikleri vardır. İyi bir hdpe alın kaynağı elde etmek istiyorsak iyi bir basınç ve sıcaklık gereklidir.

Bu makinelerin kalitesi, uygulamanın kalitesini ve alın kaynağının sonucunu etkiler. Bu nedenle doğru ve kaliteli makineler kullandığınızdan emin olmalısınız. Ayrıca kullanacağınız her parçayı kullanmadan önce mutlaka kontrol etmelisiniz. Çünkü eksik veya hasarlı parçalar tüm yürütmeyi mahvedecek ve sizi başarısız bir sonuç olarak geri gelecektir. Sorunsuz bir şekilde iyi bir iş ve iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız, kaliteli ve iyi makineler seçmelisiniz. Firmamızda yüksek kaliteli ürünler üretmenin gururunu yaşıyoruz.

Üç farklı tipte alın kaynak makinesi vardır. “Manuel Alın Füzyon Kaynak Makineleri”, “Hidrolik Alın Füzyon Makineleri” ve “Otomatik Alın Füzyon Makineleri”.

Alın kaynak yöntemi ve alın kaynak makineleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen internet sitemizden veya diğer iletişim adreslerimizden bizimle iletişime geçin. Müşterilerimize yardımcı olmak ve desteklemek en büyük amacımızdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir